Metody płatności

W punktach wynajmu wypożyczalni Budget akceptowane są następujące formy płatności:

- Karty kredytowe (Eurocard / MasterCard, Visa, American Express)
W przypadku płatności kartą kredytową, Budget dokona preautoryzacji karty przed rozpoczęciem wynajmu. Wartość preautoryzacji to zazwyczaj równowartość kwoty udziału własnego dla zamówionej grupy samochodu.
Rachunek okazanej karty kredytowej zostanie obciążony całkowitym kosztem wynajmu w chwili jego zakończenia, pod warunkiem, że Najemca nie przedstawi innej formy płatności.

- Karty Budget, Vouchery Full Credit i OTTO
Karta lub vouchery OTTO i Full Credit Budget posiadają wszystkie cechy karty kredytowej i zawierają wszystkie niezbędne dane potrzebne do realizacji wynajmu.

- Gotówka, karty debetowe, vouchery wycenione,
Gotówka, karty debetowe (np.: Maestro, Visa Electron) i vouchery wycenione (również internetowe vouchery przedpłacone) nie mogą stanowić zabezpieczenia wynajmu i nie są akceptowane jako jedyna forma płatności. Przy ich użyciu konieczne jest przedstawienie karty kredytowej w celu dokonania preautoryzacji. Gotówka, karty debetowe i vouchery wycenione mogą jedynie zostać użyte w celu końcowego rozliczenia wynajmu przy zwrocie samochodu.

Przy wynajmach na terenie Polski w przypadku firm istnieje również możliwość dokonania płatności za wynajem w formie przelewu bankowego na konto Budget Polska. Taka forma płatności wymaga wcześniejszego skontaktowania się z działem handlowym w Warszawie (tel.: +48 22 868 33 36), przedstawienia dokumentów rejestracyjnych firmy (KRS, REGON, NIP) celem ich weryfikacji i uzyskania akceptacji na dokonanie płatności przelewem.